Výšlap na Ivančenu a Lysou horu 2016Datum konání akce: 
24. 4. 2016
Začátek: 
8:00
Cena: 
150 Kč

Vážení a milí příznivci Klubu zdraví Hranice.

Jak se u nás stalo dobrým zvykem, i letos jsme pro vás připravili jarní výšlap na Lysou horu spojený se zastávkou a krátkým zamyšlením na pietním místě u mohyly Ivančena (www.ivancena.cz).

To, co se nyní v Evropě děje, není – žel – pro starý kontinent ničím novým. Nepochopení podstaty lidské hodnoty a přirozených odlišností mezi kulturami na straně jedné a ztráta úcty k zodpovědné svobodě, k obraně vlastních kořenů a jejích specifik na straně druhé, jsou, zdá se, v naší společnosti v nekompromisní při. Jsme svědky boje, který v minulosti probíhal, probíhá a jistě ještě nějakou dobu probíhat bude, mezi pravdou a lží. Pojďme se spolu vydat do hor, odkud lidé často čerpali pomoc, kde nalézali své útočiště a ochranu, kam se v minulosti chodívali modlit, či jen tak rozjímat o smyslu lidského života, štěstí i utrpení. Zavzpomínejme také na ty, kteří v boji za pravdu a svobodu položili své životy, nahlas se zamysleme, anebo jen tiše postůjme v úctě před tím, kdo za pravdu, lásku a naději pro ty druhé zaplatil cenu nejvyšší…

Sejdeme se v neděli, 24. dubna 2016, v 8:00 na Šromotově náměstí v Hranicích
Výšlap se bude konat za každého počasí.
Přistaven bude (dle počtu včas přihlášených zájemců) autobus či mikrobus
Termín přihlašování na akci: do neděle 17. 4. 2016 (po tomto termínu již nebudeme moct garantovat volná místa)
Cenu za obousměrnou dopravu jsme letos snížili, abychom zájezd zpřístupnili co nejširšímu okruhu zájemců, včetně dětí, takto: 150 Kč dospělý, 25 Kč dítě od 6 do 15 let (děti do 6 let a psi zdarma)
V průběhu jízdy proběhne kvíz ze znalostí naší historie, kde děti i rodiče budou moct soutěžit o pěkné a hodnotné ceny (knihy, DVD, pomůcky pro turistiku apod.)
Přihlašování na akci a platba: standardně v obchodě se zdravou výživou ABC vitalita
Zájemce o podporu rekonstrukce mohyly Ivančena odkazujeme na výše uvedené webové stránky
Plán výšlapu: tentokrát jsme vybrali trasu z Bystrého přes Tanečnici (820 m.n.m.), Kykulku – vrchol (996 m.n.m.), dále přes Ivančenu (zastávka a malé zamyšlení) a Lysou horu (1323 m.n.m.), kde bude možnost posvačit. Zpět přes Lukšinec, Satinu – u korýtka až k Satině – bus, kde bude zaparkovaný autobus na cestu do Hranic (viz také mapka níže). Celkem jde o cca. 14 km, předpokládané časy: 8:00 – 9:15 (bus), 9:30 – 15:30 (výšlap), 16:00 – 17:15 (bus)
Nejedná se o politicky orientovanou ani ekonomicky motivovanou akci; účast na ní k ničemu nezavazuje

Těšíme se na vás!

Tým Klubu zdraví Hranice