Výšlap na Ivančenu a Lysou horu 2016

výšlap
Datum konání akce: 
24. 4. 2016
Začátek: 
8:00
Cena: 
150 Kč

Vážení a milí příznivci Klubu zdraví Hranice.

Jak se u nás stalo dobrým zvykem, i letos jsme pro vás připravili jarní výšlap na Lysou horu spojený se zastávkou a krátkým zamyšlením na pietním místě u mohyly Ivančena (www.ivancena.cz).

To, co se nyní v Evropě děje, není – žel – pro starý kontinent ničím novým. Nepochopení podstaty lidské hodnoty a přirozených odlišností mezi kulturami na straně jedné a ztráta úcty k zodpovědné svobodě, k obraně vlastních kořenů a jejích specifik na straně druhé, jsou, zdá se, v naší společnosti v nekompromisní při. Jsme svědky boje, který v minulosti probíhal, probíhá a jistě ještě nějakou dobu probíhat bude, mezi pravdou a lží. Pojďme se spolu vydat do hor, odkud lidé často čerpali pomoc, kde nalézali své útočiště a ochranu, kam se v minulosti chodívali modlit, či jen tak rozjímat o smyslu lidského života, štěstí i utrpení. Zavzpomínejme také na ty, kteří v boji za pravdu a svobodu položili své životy, nahlas se zamysleme, anebo jen tiše postůjme v úctě před tím, kdo za pravdu, lásku a naději pro ty druhé zaplatil cenu nejvyšší…

Sejdeme se v neděli, 24. dubna 2016, v 8:00 na Šromotově náměstí v Hranicích
Výšlap se bude konat za každého počasí.
Přistaven bude (dle počtu včas přihlášených zájemců) autobus či mikrobus
Termín přihlašování na akci: do neděle 17. 4. 2016 (po tomto termínu již nebudeme moct garantovat volná místa)
Cenu za obousměrnou dopravu jsme letos snížili, abychom zájezd zpřístupnili co nejširšímu okruhu zájemců, včetně dětí, takto: 150 Kč dospělý, 25 Kč dítě od 6 do 15 let (děti do 6 let a psi zdarma)
V průběhu jízdy proběhne kvíz ze znalostí naší historie, kde děti i rodiče budou moct soutěžit o pěkné a hodnotné ceny (knihy, DVD, pomůcky pro turistiku apod.)
Přihlašování na akci a platba: standardně v obchodě se zdravou výživou ABC vitalita
Zájemce o podporu rekonstrukce mohyly Ivančena odkazujeme na výše uvedené webové stránky
Plán výšlapu: tentokrát jsme vybrali trasu z Bystrého přes Tanečnici (820 m.n.m.), Kykulku – vrchol (996 m.n.m.), dále přes Ivančenu (zastávka a malé zamyšlení) a Lysou horu (1323 m.n.m.), kde bude možnost posvačit. Zpět přes Lukšinec, Satinu – u korýtka až k Satině – bus, kde bude zaparkovaný autobus na cestu do Hranic (viz také mapka níže). Celkem jde o cca. 14 km, předpokládané časy: 8:00 – 9:15 (bus), 9:30 – 15:30 (výšlap), 16:00 – 17:15 (bus)
Nejedná se o politicky orientovanou ani ekonomicky motivovanou akci; účast na ní k ničemu nezavazuje

Těšíme se na vás!

Tým Klubu zdraví Hranice


Fervens was created by Design Disease for WordPress, brought to you by Smashing Magazine.
Ported to Drupal by Leow Kah Thong - Freelance Drupal Developer.