Jak včas zachytit zhoubné onemocněníDatum konání akce: 
14. 3. 2012
Začátek: 
18:00
Místo: 
Dům s pečovatelskou službou Hranice, Tovačovského 2000

Přestože investice do zdravotnictví dlouhodobě stoupají, diagnostika a léčba se zkvalitňuje a některá optimistická data nás přesvědčují o tom, že žijeme statisticky déle, než např. naši prarodiče, naše životní prostředí a styl se zhoršuje, populace stárne a výskyt civilizačních chorob, tj. i nádorů v obecném měřítku stoupá.

Bojíme se smrti – snažíme se investovat svůj čas i prostředky a dělat možné i nemožné, abychom ji oddálili, a přitom jsou to spíše některé naše nesprávné postoje, které nejvíce přispívají k docílení pravého opaku. V honbě za lepším a delším životem navíc vůbec není těžké naletět podvodníkům, kteří vesele těží z našeho strachu vyplývajícího z naší nevědomosti.

Pokud máte zájem se populárně – vědeckou formou seznámit s našimi nejčastějšími zhoubnými nádorovými onemocněními, získat jednoduchý návod, jak lze odhadnout míru rizika jejich existence nebo pozdějšího vzniku, a také zjistit, jaká lékařská vyšetření mají smysl pro jejich správnou diagnózu anebo prevenci, pak je přednáška manželů Cibičkových určená právě Vám.